Służebnica Boża Rozalia Celakówna

 

Dodatkowy Krzyż

       Jezus wysłuchał tej modlitwy i do wielu krzyży dodał jej jeszcze jeden. Stało się to w ten sposób, że Rozalia przekazywała swemu ostatniemu spowiednikowi wszystkie wskazania Chrystusa Pana dotyczące dzieła intronizacji Jego miłości w sercach jednostek, rodzin i narodów w tajemnicy spowiedzi, u stóp konfesjonału i w świetle uzyskanych widzeń i oświeceń. Spowiedzi takie przedłużyły się niejednokrotnie z uwagi na skrupulatność O. Dobrzyckiego. Sytuacja ta wyprowadzała z równowagi czekające w kolejce penitentki, którym szatan podsunął całkiem nieuzasadnione wnioski, jakoby ludzi tych łączyły jakieś niewłaściwe związki i rozpoczęły permanentne prześladowania Rozalii. Jedna z nich przez kilka lat polowała formalnie na Rozalię po różnych kościołach i biła ją (niemiłosiernie) i siniaczyla, obrzucając ją przy tym przekleństwami i najgorszymi pomówieniami. Rozalia przyjmowała te cierpienia i upokorzenia, odmawiając wszelkiej interwencji władz porządkowych, mimo, że stan ten zagrażał jej życiu. Cierpiała również dotkliwie w przekonaniu, że niechcący zaszkodziła opinii swego kapłana. W końcu jednak Bóg nawrócił zło-czyniącą (na prośbę Rozalii), która przeprosiła ją za wszystko.

       Jest dla autora niniejszej pracy rzeczą trudno zrozumiałą, dlaczego w dzisiejszym naszym świecie i w naszym polskim, tak bardzo niecierpliwym społeczeństwie, w chwili rozpasanej pazerności bogacących się z jednej strony, a niczym niepohamowanym spychaniem innych do nędzy, ten niedościgniony na przestrzeni tysiąclecia naszego chrześcijaństwa wzór nie został dotychczas ani spostrzeżony ani wykorzystany przez ojców naszego Kościoła i naszego państwa.

 

 

Źródło:
Roman Łobaczewski Rozalia Celakówna. Apostołka Serca Jezusowego. Zarys dziejów duszy. Dzieło Osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu


Wychowanie
Praca nad sobą
Pierwsze kroki ku mistycyzmowi
Noc ciemności
Szpital Św. Łazarza
Klasztor
Powrót do szpitala Św. Łazarza
Dalsze losy Rozalii w latach 1930/36
Modlitwa Rozalii
Powrót do pracy
Inne propozycje
Autorytet Rozalii
Posłannictwo Rozalii
Dodatkowy Krzyż
Panie zabierz mnie, bo dzień mój chyli się ku zachodowi
Opinia świętości

Powrót do Strony Głównej