Pierwsza sobota września 2006 r. |
O - Aby wszyscy, którzy korzystają ze środków społecznego przekazu, czynili to w sposób świadomy i odpowiedzialny.
M - Aby dla całego Ludu Bożego na terenach misyjnych formacja stała miała priorytetowe znaczenie.
ROZWAŻANIE NA I SOBOTĘ WRZEŚNIA
Podczas naszego nabożeństwa pierwszosobotniego miesiąca września, rozważmy piątą Tajemnicę Różańca św. z części Bolesnej: Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. To bezgraniczna miłość do ludzi zaprowadziła Go na Krzyż. Pod Krzyżem stoi Jego Matka, z Sercem przebitym mieczem boleści, cierpiąca... Razem z Nim dźwiga grzechy świata, moje grzechy... Uklęknę przy Krzyżu, blisko Niej i w głębokiej ciszy zatopię się w tym bezkresnym oceanie miłości, jaka spływa z Krzyża poprzez Matkę Odkupiciela. Maryja jest też moją Matką, wszak Jezus umierając, powiedział do Ucznia Jana: Synu, oto Matka Twoja... Mówiąc tak do Jana, powiedział to do mnie, bowiem my wszyscy wyznawcy Jezusa należymy do Niego, jesteśmy dziedzicami Jego Królestwa. To był Jezusowy Testament, którego już nigdy nie zmienił. Jakie to szczęście, że ja mam w nim swój udział. Zatem, Matka Jezusa, to również moja Matka. A ja tak często zapominam o tym. W trudnościach szukam ratunku u wszystkich, tylko nie u Najukochańszej Matki, która nas kocha i chce nam pomóc.
Matka, Która wszystko rozumie, Sercem ogarnia każdego z nas...
Kościół we wrześniu przypomina nam o tych wielkich tajemnicach wiary, obchodząc święto Podwyższenia Krzyża i Matki Boskiej Bolesnej (14.IX. i 15.IX.). Ale my nie dla święta, nie dla zwyczaju, ani nawet lęku - tylko z wdzięczności serca dziękujmy za nasze odkupienie i przepraszajmy za lekceważenie najświętszych spraw, za brak świadomości o cierpieniach Chrystusa podjętych za nas ludzi dobrowolnie - z wyboru. I razem z Matką Zbawiciela świata, stojącą pod Krzyżem, ofiarujmy nasze rozważania, ofiary i cierpienia w intencjach wynagradzających, o które „Pani z Fatimy" tak bardzo prosi. Jako Jej dzieci bądźmy blisko Matki; przy Niej i z Nią wszystko czyńmy, tak, jak to czyniła nasza Patronka Anna Jenke. Jej maksymą życia było: Bez Matki Najświętszej nic nie zaczynać - z Nią wszystko się uda (chwila ciszy...).
W naszych modlitwach, prośmy Jezusa przez Maryję:
- Za poległych podczas II wojny światowej - abyś ich ofiarę życia wieczną szczęśliwością nagrodzić raczył - Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
- Za naród polski - abyś w nim ducha miłości Ojczyzny zapalić raczył - Ciebie prosimy...
- Za rządzących państwem - abyś darami Ducha Świętego obdarzyć raczył, Ciebie prosimy...
- Za szkoły i uczelnie - abyś pedagogów poczuciem odpowiedzialności za kształtowanie „Młodej Polski" obdarzyć raczył, Ciebie prosimy...
- Za rodziców - abyś w ich pracy nad wychowaniem dzieci mądrością i roztropnością obdarzyć raczył, Ciebie prosimy...
- Za dzieci i młodzież - abyś ich od demoralizacji uchronić raczył, Ciebie prosimy...
- Za nasze rodziny - abyś im w codziennym życiu błogosławić raczył, Ciebie prosimy...
- Za chorych, samotnych, biednych - abyś był blisko nich i ulżył im w cierpieniu, Ciebie prosimy...
- Za zmarłego O. Wawrzyńca Wawro (Dominikanina) - abyś go do nieba wprowadzić raczył, Ciebie prosimy...
Intencja stała: Za wszystkich Członków TPAJ, za Ofiarodawców wspierających duchowo i materialnie proces beatyf. Sł. Bożej Anny - abyś im łask użyczyć raczył, a zmarłych Członków Towarzystwa obdarzył szczęściem wiecznym, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
Orędzie Fatimskie wzywa do nawrócenia
Ważą się losy świata. W naszej Ojczyźnie również trwa walka dobra ze złem. Zło odnosi największy tryumf wtedy, gdy dobrzy ludzie zachowują postawę bierną.
Orędzie Fatimskie skierowane jest konkretnie do mnie.
Dlatego praktykujmy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
„Głos z Fatimy" niech dociera indywidualnie do każdego.
Chwal Matkę Najświętszą różańcem, pokutą, postem, co miesięczną spowiedzią i Komunią św. w I soboty, dobrymi uczynkami.
Doskonały przykład wsłuchania się w „Głos z Fatimy" dali nam:
Sł. Boży Jan Paweł II i Sł. Boża Anna Jenke.
Wyjaśnienie:
Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
Chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi.
Elementy nabożeństwa