"Sobótki"

 

"Sobótki" są potrzebą chwili

       Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke, chcąc być wierne ideom swojej Patronki - kontynuuje Jej działania. Jeśli chodzi o stronę modlitewną, to "Sobótki" - można powiedzieć - są charakterystyczną formą modlitwy. Każda modlitwa jest potrzebna i to w każdym czasie. Dlatego Towarzystwo uważa modlitwę za istotny środek w swojej działalności. Czyni to na wzór Anny.

       Jak wygląda "Sobótka" w swej treści? Na pierwszym miejscu umieszczona jest intencja Apostolstwa Modlitwy na dany miesiąc, a potem krótkie rozważanie aktualne na dany czas oraz różne intencje powszechne, dotyczące życia Kościoła, Ojczyzny i intencje brane z życia Towarzystwa i otoczenia.

       Do intencji stałych należy: modlitwa o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Anny, modlitwa wzajemna za siebie, czyli za Członków TPAJ żyjących i zmarłych oraz za Ofiarodawców.

       Jak wynika z doświadczenia i podawanych informacji - "Sobótki" mają i tę wartość, że integrują wszystkich Członków Towarzystwa. W różnych częściach Polski, w jednym dniu (w I sobotę) każdego miesiąca modli się ok. 300 osób w tych samych intencjach i modli się również za siebie wzajemnie. Dlatego, ten rodzaj modlitwy jest wielką siłą duchową Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke i łączy wszystkich razem. To również skarb, którym może się poszczycić Towarzystwo, bowiem otrzymało go bezpośrednio od swojej Patronki. I dlatego pilnie strzeże, kontynuuje i ożywia ten rodzaj modlitwy. Intencje obejmują aktualne i ważne sprawy Kościoła i Ojczyzny. A zatem, "Sobótki" są potrzebą chwili.

 

Źródło:

Słoneczna Skała. Kwartalnik o wychowaniu. Nr 35 (I-III) 2001 r. (Numer specjalny).

 

 

Pierwsza sobota października 2020 r.

Archiwum "Sobótek"

 

 

 


Powrót do Strony Głównej