"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota lutego 2025 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy



 

 




ROZWAŻANIE:

LUTY. Drugi dzień lutego, to święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej zwane Matki Boskiej Gromnicznej. W kościołach poświęcamy świece. Nie jest to jakiś magiczny znak, który ma chronić od wszystkich gromów, ale ma nas przygotować na trudne doświadczenia, jak choroby, niespodziewane "gromy", które mogą na nas spadać, również śmierć, abyśmy umocnieni łaską Bożą i szczególną opieką Matki Najświętszej, nie upadli, nie załamali się we wierze, ale udźwignęli to, co Bóg ześle. Gromnicę też dajemy do ręki umierającym, by była znakiem ufności do Jezusa, który zawsze jest przy nas blisko i pragnie byśmy i my byli blisko Niego.

Święto Ofiarowania Pańskiego przypomina nam jak Maryja i Józef po czterdziestu dniach od narodzin Jezusa, przynieśli Go do świątyni, aby "przedstawić Panu", przez co pragnęli wypełnić obrzędy religijne przepisane Prawem. Zapatrzmy się w Postać Tej, która jest Matką Syna Bożego i przynosi do świątyni maleńkie, niepozorne jak kruszyna Dzieciątko, które jest Bogiem - Światłością świata, przed Którym zegną się kolana ludów i narodów. A Matka Jego, Bogurodzica Dziewica, obdarzona przez Boga Ojca przywilejem Niepokalanego Poczęcia, stanie się tak potężna, tak mocna, że będzie zdolna pogromić szatana jako największego wroga człowieka i zdeptać jego głowę. Wszystkie narody będą oddawać Jej cześć i hołd o czym sama powiedziała po Zwiastowaniu w "Magnificat"- Wielbi duszo moja Pana", nawiedzając swoją krewną św. Elżbietę:
     ...Oto bowiem błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia,
     gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny Święte Jego Imię
(Łk 1, 49)

I tak się stało. Błogosławią Ją wszystkie ludy i narody, czcząc to największe wydarzenie świata: Wcielenie Syna Bożego. Czczą przez częste odmawianie modlitwy "Anioł Pański". W Polsce był piękny zwyczaj (może jeszcze gdzieś jest), że gdy w południe odezwały się w kościele dzwony, to ludzie na chwilę przerywali pracę i odmawiali modlitwę "Anioł Pański". Kościół tej modlitwy nie zaniedbuje. Odmawia ją za Zmarłych, łącząc w ten sposób z Bogiem ludzi żyjących z tymi, którzy odeszli już do Domu Ojca. Odmawia ją w każdą niedzielę Papież Franciszek, a wcześniej Święty Jan Paweł II, dla którego była ona bardzo ważna, skoro po objęciu Stolicy Piotrowej prosił Polaków, by odmawiali tę modlitwę w Jego intencji. Warto zapytać o swoje relacje z Matką Bożą właśnie poprzez tę modlitwę, czy ona jest żywa w moim życiu i czy wprowadza mnie w głębię Cudu Wcielenia Syna Bożego?

Czcimy Maryję również Różańcem św. Sama Matka Boża upomina się o tę modlitwę w swoich Objawieniach. Ostatnio ożywiła się praktyka nabożeństw różańcowych, bowiem wzmogły się zagrożenia dla ludzkości ze strony bezbożnych ideologii, masonerii, odbierających ludziom Boga, niszczących ich życie moralne i religijne. Te zagrożenia występują w ostrej formie również w Polsce. Do walki z tym bezbożnictwem mamy mocną broń - Różaniec św. Tę broń chwycili Mężczyźni Bogiem silni zwani "Wojownicy Maryi". W Polsce jest ich tysiące. Powstały również liczne grupy Mężczyzn, którzy uczestniczą w nabożeństwach: "Różaniec Męski". Grup tych w Polsce jest coraz więcej; wciąż powstają nowe. Ponadto, Różaniec jest ulubioną i praktykowaną modlitwą wszystkich wierzących.

Dziś, w pierwszą sobotę miesiąca, prosimy Cię nasza Matko i Królowo, ucisz szalejącą burzę na arenie świata i w naszej Ojczyźnie, niech zapanuje pokój. Ulecz chorych na nienawiść, która jak rzeka rozlała się szeroko, obejmując polityków, a także zwykłych ludzi. Bądź przy każdym chorym, cierpiącym, niech doznają ulgę w cierpieniu, a nawet radość, wszak są skarbem Kościoła i ratunkiem dla grzeszników. Przypomni o tym Kościół w Światowy Dzień Chorego 11 lutego. Maryjo, jesteś naszą Królową, spraw, by Polacy, kierując się dobrem Polski wybrali odpowiedniego Prezydenta RP. Matko, wzbudź w nas pragnienie, byśmy żyli dla Boga i dla Jego chwały, jak to czyniła nasza Anna Jenke, mówiąc: Żyję na chwałę Bożą - po nic więcej. Prosimy Cię, by w naszej Ojczyźnie i w świecie

Zatryumfowało Jej Niepokalane Serce.

 

 



 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej