"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota października 2021 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy 

 
ROZWAŻANIE:

PAŹDZIERNIK. Miesiąc wyjątkowy i ważny w Boże wydarzenia. Nawiązując do Objawień Fatimskich - ostatnie miały miejsce właśnie 13 października 1917 roku. Było to szóste Objawienie. Wówczas, obok słońca, pojawił się Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus na ręku i Matka Boża Różańcowa. Święty Józef pobłogosławił rzesze ludzi, czyniąc trzy razy znak Krzyża św. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo.

Bieżący rok poświęcony jest Św. Józefowi. Milcząc, przemawiał ON do nas, do polskiego narodu, do świata całego. Czy słuchaliśmy Go? Czy przebił się przez gąszcz hałaśliwych mediów, jazgot nośników elektronicznych wypełniających przestrzeń publiczną, również i prywatną. Święty Józef, Oblubieniec Bogarodzicy Dziewicy, Opiekun rodzin, któremu Bóg powierzył ojcowskiej opiece swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę - jest również i naszym Opiekunem. W bieżącym roku przypatrywaliśmy się bliżej Św. Józefowi i polecaliśmy Mu nasze sprawy. Niezawodny Orędownik u Boga wypraszał nam łaski.

Ten cichy, milczący Święty - w swej roli i przeznaczeniu - jest głośny w każdym czasie. Wierni od wieków zwracali się do Niego o pomoc w trudnych sprawach i byli wysłuchiwani. W dzisiejszych czasach tym bardziej jest potrzebny, tym bardziej błagajmy Go o ratunek dla ludzkości atakowanej ze wszech stron przez szatana. Prośmy Go usilnie: Święty Józefie, Postrachu duchów piekielnych - módl się za nami. Spójrz, zagrożone są rodziny, młodzież przez bezbożne ideologie. Błagamy Cię, Podporo rodzin ... Ozdobo życia rodzinnego - módl się za nami.

Episkopat Polski, znając przemożną rolę Świętego Józefa w Kościele św. i w życiu narodu - 7 października b. r. w sanktuarium kaliskim zawierzy Kościół, naród polski pod Jego szczególną opiekę. Aktu Zawierzenia dokonają Biskupi w dniu, kiedy wspominamy Najświętszą Marię Pannę Różańcową. A zatem, Święty Józef wraz z Maryją zapukają do drzwi naszych serc, prosząc o zamieszkanie w nich na teraz, na zawsze. Przyjdą, jak kiedyś w Fatimie 13 października 1917 r. Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus na ręku i Maryja oznajmująca, że jest Królową Różańca św. i pobłogosławią nas... Wówczas, odbije się raz jeszcze głośnym echem wołanie Pani Fatimskiej: Odmawiajcie codziennie różaniec. Módlcie się o nawrócenie grzeszników... czyńcie pokutę ... Bo tylko to może uratować świat od zguby doczesnej i zatracenia piekielnego.

Mamy dwie potężne bronie do walki z mocami ciemności, to Ofiara Mszy świętej i Różaniec. Skoro świat istnieje, to dzięki Ofierze Mszy św. W Eucharystii moc Boga zstępuje po to, żeby przemieniać mnie na lepsze, inne osoby, narody, cały świat. Czy serca ludzkie są otwarte na przyjęcie Boga żywego w Eucharystii? Niestety, wielu zamyka je świadomie i dobrowolnie. I to jest dramat. Bo na ten świat Bóg chce rozlewać fale swojej dobroci, ale cóż - człowiek często stawia zaporę i zatrzymuje ten rozlew Bożych łask, odrzuca Boga, skazuje się na utratę szczęścia doczesnego i wiecznego. Pani Fatimska błaga o modlitwę za grzeszników, by zeszli z drogi zatracenia. I podaje Różaniec jako najskuteczniejszą broń w walce z siłami ciemności. Zatem, odczytajmy na nowo Różaniec i odkryjmy w nim siłę. Maryja - Królowa Różańca Świętego niech stanie się Królową wszystkich serc, które biją na globie ziemskim i bić będą do końca świata. Poczujmy się też spadkobiercami nauczania Bł. Kardynała Wyszyńskiego, który wszystko oddał Maryi; swoje życie, Kościół, Naród. Uczyńmy podobnie; oddajmy wszystko Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

W październiku przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szkoły będą obchodzić swoje święto. Warto zastanowić się nad współczesną edukacją, skomplikowaną dziś przez antywzorce. .. Dlatego trzeba wielkiej Mocy i Światła Ducha Świętego dla polskich pedagogów, również dla młodzieży i rodziców, by wchodzili w nowy rok szkolny z Wiarą, Nadzieją i Miłością. Wszystkim życzymy: Niech Bóg da Wam dużo radości!

 

  

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej