"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota października 2020 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy



 

 




ROZWAŻANIE:

PAŹDZIERNIK - miesiąc Matki Bożej Różańcowej. W tym miesiącu szczególnie weźmy z ufnością do ręki Różaniec i włączmy się w nurt modlitewny Czcicieli Matki Najświętszej na całym świecie, czcząc Maryję w Tajemnicach Jej życia i w Tajemnicach Jezusa Chrystusa. Maryja, Pani z Nieba, Pani Fatimska staje dziś przed nami z Orędziem, jak stawała - od 13 maja do 13 października 1917 r. w Fatimie - ostrzegając świat przed zagładą i potępieniem wiecznym jeśli nie przestanie obrażać Boga strasznymi grzechami. Jako Matka wszystkich ludzi, Niepokalana i Najświętsza zeszła na ziemię z polecenia Boga, ukazując się trojgu dzieciom: Łucji oraz Franusiowi i Hiacyncie (dziś już świętym) i wezwała do nawrócenia grzeszników, do pokuty za rozliczne grzechy. Powiedziała, że świat staczający się w otchłań zatracenia może być ocalony, jeśli powróci do Boga. Świat się nie nawrócił; Boga odrzucił, toteż przetoczyła się przez świat bolszewicka rewolucja i straszliwa wojna, mordując miliony ludzi. Matka Boża ostrzegała przed tą tragedią, ale Jej Głos nie był słuchany.

     Dzień 13 października przypomina nam objawienie Matki Bożej we Fatimie z 1917 r. Dziś są nie mniejsze zagrożenia wiary w Boga, poszanowania praw i godności człowieka, szacunku do tradycji chrześcijańskiej. Doświadczamy tego bardzo boleśnie, w każdym dniu widzimy jak świat odchodzi od Boga; jak płoną w ogniu świątynie, jak bezbożnicy profanują symbole wiary: Krzyż Chrystusowy, Figury i Obrazy święte także w naszej katolickiej Polsce, jak znieważana jest Eucharystia, a ludzie odstępują od uczestnictwa we Mszy św. osobiście, wolą przez media (chociaż nie są chorzy), bo strach przed wirusem zdominował ich życie, jak szerzy się wśród ludzi nienawiść, jak samotni, starsi, chorzy traktowani są z lekceważeniem. Stając przed tymi straszliwymi zagrożeniami, w tym miesiącu, maryjnym błagajmy Matkę Bożą Panią Fatimską o r a t u n e k . Padnijmy przed Nią na kolana, w łączności z naszym Świętym Janem Pawłem II, który najbliżej był Niepokalanego Serca Matki, oddany Jej cały i błagajmy o przebaczenie grzechów, o powrót ludów i narodów do Boga, o opamiętanie dla rządzących światem, by nie wszczynali wojen, by nie mordowali dzieci nie narodzonych odbierając im prawo do życia, podczas gdy takie prawa ustanawiają dla zwierząt, by nie demoralizowali dzieci i młodzieży przez wypaczoną edukację seksualną, przyzwolenie na zło. Błagajmy o ratunek dla świata słowami Świętego Jana Pawła II, który zawierzył Matce Najświętszej świat, wszystkich ludzi podczas swej pielgrzymki do Fatimy w I rocznicę zamachu na Jego życie 13 maja 1982 r.
     "O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężać grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi - zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości. (...).
     I błagał o przebaczenie wszystkich grzechów, a zwłaszcza grzechów przeciw życiu od jego zarania, grzechów nienawiści i deptania godności dziecka Bożego, usiłowań deptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich. A potem zakończył słowami:
     Przyjmij, o Matko Chrystusowa to wołanie nabrzmiałe cierpieniem całych społeczeństw! Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona Potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło nadziei!".

     Moc tego Zawierzenia trwa teraz i trwać będzie przez wszystkie czasy. Głos z Fatimy Matki Bożej, proszącej o modlitwę różańcową, pokutę i dobre czyny o nawrócenie grzeszników i Głos Świętego Jana Pawła II błagającego o przezwyciężenie grozy zła - niech będzie naszym przesłaniem na miesiąc październik. W świetle objawień fatimskich, w świetle wydarzeń burzliwego okresu dziejów świata i Polski - dochowajmy wierności Bogu i trwajmy mocno przy Niepokalanym Sercu Maryi, ufając, że przez Nią przyjdzie R a t u n e k.

Nic nas odłączyć nie może od Ciebie, Panie, od Ciebie Boże ...



 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej