"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota września 2020 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy



 

 




ROZWAŻANIE:

WRZESIEŃ. 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Panny Maryi. Przyjście Maryi na świat rzuca nowe światło na ludzkość, która z utęsknieniem czekała na Mesjasza. O narodzeniu Maryi niewiele wiemy, pozostaje ono całkowicie w cieniu, jak całe Jej życie przeszło w milczeniu. Jednakże w planie Bożym zaistniała jako Ta, która na świat Boga przyniosła i na ziemi nowe dni zajaśniały.

     Święto Narodzenia Maryi nazwane jest też świętem Matki Boskiej Siewnej. Siew zawsze kojarzy się z nadzieją nowego chleba, nowego pokarmu dla człowieka. W naszym życiu dokonujemy siewu Bożego ziarna jako pokarmu dla duszy. Tym ziarnem jest Słowo Boże, sakramenty św., modlitwa. Można pytać, czy ten nasz siew wydaje bogate plony? Czy ziaren nie zagłuszają chwasty naszych grzechów jak: niewiary, obojętności, zawiści? Czy grunt naszej duszy nie jest zbyt skalisty, odporny na wszelkie dobro? Matka Boska Siewna, zna glebę polskich serc. Boleje, że wiele z nich przesiąkniętych jest nienawiścią do Jezusa, któremu zamykają usta, bluźnią i znieważają Go nakładając flagi tęczowe, a Ją koronują bluźnierczą koroną tęczową. A co na to ludzie wiary? Najczęściej milczą. I tu jest sprawdzian naszej wiary. Czy Chrystus może do mnie powiedzieć jak do kobiety kananeńskiej, poganki: wielka jest twoja wiara (Mt 15,28) i dla tej wiary uzdrowił jej córkę? Te wszystkie bluźnierstwa obnażają nas zupełnie, ukazując naszą niewiarę, obojętność na zło, lęk.

     Zaprośmy Matkę Najświętszą do naszych rozważań, dziś szczególnie, kiedy niedawno przeżywaliśmy "Cud nad Wisłą" - Jej cudowną ingerencję w dzieje naszego Narodu. Takich cudów Polska doznawała niezliczoną ilość razy. Dziś, w czasach tak bardzo osaczonych siłami szatańskimi, walką z Bogiem, chrześcijaństwem, Kościołem Chrystusowym, wartościami i prawami człowieka - szukajmy ratunku. Nikt z ludzi nas nie uratuje przed tą globalną walką, klęskami, epidemią. Może nas uratować tylko BÓG. Warunek: żywa wiara i zaufanie. Tymczasem tego warunku nie spełniamy, albo tylko częściowo. Popatrzmy, Bóg żywy i prawdziwy jest obecny w Eucharystii. Gdybyśmy naprawdę uwierzyli w to, co wyznajemy, że sam Chrystus jest w Tabernakulum, że Komunia św. to jest Jego Ciało Najświętsze - to wiedzielibyśmy jak Ją przyjmować? Ile czasu poświęcić na adorację? Jak Ją przemieniać na miłość? Zatem, trzeba przywrócić świadomość wiary i pytać: jaka ona jest w moim życiu? Czy żywa, a może żadna? - bo stronimy od kościoła, a żyjemy tylko strachem.

     Do Jezusa prowadzi nas Maryja. Nikt jak Ona zna nasze słabości, lęki, obawy, smutki, cierpienia. Co byśmy robili, gdybyśmy nie mieli Matki Najświętszej, nie czcili Jej, nie uciekali się do Niej nie tylko osobiście, ale także jako Naród? Bylibyśmy biedni, albo wcale by nas nie było. Bóg dał nam Ją ku naszej obronie. Najwięksi polscy Święci byli oddani Jej całkowicie, jak np. Jan Paweł II, Maksymilian Kolbe, Stefan Wyszyński August Hlond i inni. Oni rozumieli: że zjednoczenie z Maryją, to danie miejsca Bogu, tak jak dawała je Maryja i czynienie tego, czego Bóg chce. Tę idee wprowadzają w życie, między innymi ci, którzy całkowicie zawierzyli się Maryi i praktykują pierwsze soboty miesiąca. I to jest wielka radość. Od dziś, nie bójmy się niczego. Matka Boża jest Przyczyną naszej Radości.

     Wrzesień - to miesiąc pamięci o tragedii II wojny światowej, pamięci o bohaterstwie narodu polskiego walczącego o Wolność i Niepodległość. To pamięć o napaści bolszewickiej Czerwonej Armii na Polskę. Zapłoną kolorowe znicze na mogiłach i powiewać będą białoczerwone wstęgi na krzyżach. To pamięć dla Tych, co na Ołtarzu Ojczyzny złożyli Dar Życia. Od nas dla Nich - złożymy Dar Modlitwy.

     W szkole zaś odezwał się już pierwszy dzwonek po wakacjach. W imię Boże należy wchodzić w nowy rok szkolny, ufając w Bożą pomoc i błogosławieństwo. I z pragnieniem:

My chcemy Boga w rodzin kole, w troskach rodziców, dziatek snach,
My chcemy Boga w książce, w szkole - w godzinach wytchnień, w pracy dniach.



 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej