Intencje Apostolstwa Modlitwy
O - Abyśmy umieli otworzyć się na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, nawet z tymi, którzy mają inne niż my przekonania.
M - Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.
ROZWAŻANIE:
LISTOPAD - Dzisiejsze rozważania modlitewne, jak i cały listopad przeżywajmy w aspekcie prawdy o powtórnym przyjściu Chrystusa i o naszej gotowości na spotkanie z Nim w wieczności. Przeżywajmy go również w łączności ze Świętymi i naszymi Zmarłymi, którzy w życiu przechodzili poprzez trudy i łzy, poprzez mękę serca i doszli do Boga.
Cóż my wiemy o Świętych? Cóż możemy o nich powiedzieć? Na pewno to, że swoim życiem ukazywali niewidzialnego Boga na ziemi, że otwierali Bogu drogę na świat, pozwolili Mu działać w nich samych, a przez przykład ich życia przyciągali innych do Boga. Przez Świętych Bóg jest uwielbiony. Módlmy się słowami: Niech będzie Bóg uwielbiony w swoich aniołach i w swoich świętych.
Bóg wypełnia swoje plany zbawienia przez Kościół Św. Kościół natomiast jest wielką rodziną nie tylko świętych, ale i grzeszników, którzy przeżywają swoje nawrócenia. Wielu oczekuje od Kościoła samych świętych i gorszy się upadkami członków Kościoła, także duchownych. W listopadowym „memento” zachciejmy zatrzymać się przy „Credo” naszej wiary: Wierzę w Święty Kościół Powszechny… i Świętych Obcowanie. Ta prawda jest nam potrzebna do codziennego przeżywania naszej wiary. Trzeba odstąpić od krytykanctwa, od pełnego jazgotu słów kierowanych pod adresem Ojca św., biskupów, kapłanów i w ogóle ludzi wiary. Trzeba czasem zamknąć szklany ekran, z którego płynie cały potok pomówień, niesprawdzonych nowinek, sensacji, a które głęboko ranią, a nawet zabijają często niewinnych ludzi. Zapamiętajmy!: Każde słowo i czyn poza Chrystusem – jest poza Prawdą. Tylko Chrystus powiedział o Sobie: „Ja Jestem Prawda”. Zapytajmy samych siebie, ile
w nas jałowych słów, dyskusji na temat Kościoła, naszych braci wierzących i niewierzących - a ile modlitwy za nich?. Ile modlitwy za rodziny, by były Bogiem silne, za sąsiadów może przykrych i za współpracowników, za młodzież szukającą prawdy nieraz po omacku, za alkoholików i ludzi uzależnionych? Ile w nas modlitwy? Ile w nas szukania Jezusa czyli Prawdy? Trzeba nam się nawracać, widzieć własne wady i walczyć z nimi. Trzeba wziąć do serca słowa Pana Jezusa: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz (Łk 6,41).
Wszystko oddajmy Matce Najświętszej, w Jej najczystsze i najlepiej czyniące dłonie. Oddajmy Kościół Św. i naszą Ojczyznę. Na dzisiaj i na wieczność oddajmy ludzi wszystkich stanów i zawodów. I prośmy – za Sługą Bożą Anną Jenke – aby wszyscy stanowili jedno serce narodu. By naród polski zawsze zachował wierność Bogu: w chwilach walki i zwycięstw, sukcesów i porażek, smutku i radości. Aby w tej wierności był przykładem dla całej Europy, a nawet świata. Z nami Maryja – nasza Królowa, z nami Wielki Papież Święty Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Jerzy i przemożni święci Patronowie Polski.
Czy to dużo? Czy wystarczy? Modlitwa i pokuta – przebłaganie i błaganie może nas przemieniać i naprowadzać na właściwe ścieżki prowadzące do Boga. Dotyka nas cierpienie, choroby, ból, samotność – oddajmy to Matce Najświętszej w intencjach wynagradzających za nasze grzechy i grzechy całego świata. Wsłuchujmy się w Głos Pani z Fatimy; różańcem ratujmy świat, ratujmy również naszym cierpieniem. Żyjmy pełnią wiary i bądźmy blisko Boga i wszędzie po ziemi roznośmy niebo. Tego możemy uczyć się od Matki Najświętszej, od Świętych tych kanonizowanych i tych o których sam Bóg wie. Zauważajmy obok siebie miłość – oby nie przeszła ona mimo. By ją zobaczyć musi być modlitwa.
Żyjmy wdzięcznością dla tych, którzy dbali o dobro wspólne: o Ojczyznę, za którą oddawali życie. Módlmy się za cud Odzyskania Niepodległej Polski 11 listopada 1918 r.
MATKA BOŻA WZYWA NAS
Oto niektóre prośby Pani z Fatimy
Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.
Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.
Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu
i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.
Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.
Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!
Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach
i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego
13 października 2013r. w Watykanie poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.
PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Drodzy nasi Przyjaciele!
Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie.
Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.
W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji
z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:
„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez
15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.
WYJAŚNIENIE
Dlaczego 5 sobót wynagradzających?
Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić
w serca dzieci
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach
ELEMENTY NABOŻEŃSTWA
1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia Św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca
lub wszystkimi.
Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak
i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta