Intencje Apostolstwa Modlitwy
O - Aby został zlikwidowany handel ludźmi, który jest współczesną formą niewolnictwa.
M - Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.
ROZWAŻANIE:
PAŹDZIERNIK – to miesiąc, który szczególnie przypomina nam ważność i urok modlitwy różańcowej. Na nowo chcemy odkrywać jej wartość i siłę. Któż nie kocha Różańca? Któż go nie odmawia? Gdy trzymamy Różaniec w rękach, to jakbyśmy trzymali się ręki Matki Najświętszej. Wówczas tak bardzo czujemy Jej bliskość.
Dziś Maryja staje przed nami jako Królowa Różańca Świętego. Chcemy oddać Jej cześć i pozdrowić z miłością: Różańcowa Pani nieba, ziemi – pozdrawiamy Cię usty naszymi. U Twoich stóp składamy najpiękniejsze róże, by ich urok i zapach wywołał uśmiech na Twojej twarzy Najczulsza nasza Matko i rozradował Serce, często smutne i zbolałe z powodu naszych grzechów i grzechów całego świata. Te najpiękniejsze róże – to nasze każde „Zdrowaś” wypowiedziane z miłością w modlitwie różańcowej, które jak woń kadzidła niech się unoszą przed Tron Boga i Twoich stóp Bogarodzico Dziewico – Niepokalana Matko i Królowo.
Różaniec jest wielbieniem Boga w Trójcy Jedynego. Jest rozważaniem tajemnic z życia Jezusa i Maryi, w które wtapiajmy swoje tajemnice. Niezliczona ilość razy powtarzana prośba, skierowana do Matki Bożej: módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinie śmierci naszej – dodaje nam otuchy, że w godzinie naszej śmierci, Maryja będzie przy nas.
Różaniec jest ratunkiem dla świata. Dziś nad światem zawisła groźba wojny. Konflikty narastają i zda się, że nie pomogą żadne dyplomacje i spekulacje władców tego świata. Trzeba, by ugięły się kolana władców, ludów i narodów, społeczeństw i każdego pojedynczego człowieka przed Bogiem i uznanie Go jako Jedynego Pana nieba i ziemi, Króla Wszechświata, od Którego zależy wszystko: doczesność i wieczność. Jak widać – jeszcze daleko do tego. Pycha człowieka zagradza mu drogę do Boga, natomiast szeroko otwiera na wszelkie zło, wynaturzenia w różnych postaciach. Jednakże Boże Miłosierdzie pochyla się nad człowiekiem. Z ratunkiem przychodzi Maryja – Matka Zbawiciela. W swoich objawieniach podaje nam pomoc; wskazuje na Różaniec i prosi: Odmawiajcie Różaniec, by ratować świat, by zagubionych przyprowadzać do Boga. W Różańcu jest siła, która jest zdolna odmienić losy świata, wyciszać konflikty, przemieniać osobiste życie każdego człowieka. Prośba Maryi skierowana jest do wszystkich, konkretnie i do mnie…
Wzorem dla nas niech będą Święci, szczególnie Święty Jan Paweł II – Maryjny Papież, który nie rozstawał się z Różańcem przez całe życie. Przy dzisiejszym rozważaniu, pomódlmy się Jego modlitwą, którą zanosił do Pani Fatimskiej w swoim Zawierzeniu:
O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia
się w sercach współczesnych ludzi – zła, które zdaje się zamykać drogi ku przyszłości.
Od głodu i wojny – wybaw nas!
Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny – wybaw nas!
Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania – wybaw nas!
Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym
i międzynarodowym – wybaw nas!
Od siłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich – wybaw nas!
Niech w Sercu Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło nadziei. (Jan Paweł II)
W Różańcu pamiętajmy o trudnych sprawach Kościoła i Ojczyzny. Szczególnie polecajmy nauczycieli, ich trudną pracę. Na „Dzień Edukacji Narodowej”(14 X ) ofiarujmy im bukiet róż z paciorków Różańca i najlepsze życzenia, by zawsze służyli Prawdzie.
Maryjo – do Ciebie się cały świat ucieka – przez Różaniec Twej pomocy czeka
MATKA BOŻA WZYWA NAS
Oto niektóre prośby Pani z Fatimy
Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.
Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.
Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu
i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.
Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.
Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!
Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach
i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego
13 października 2013r. w Watykanie poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.
PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Drodzy nasi Przyjaciele!
Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie.
Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.
W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji
z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:
„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez
15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.
WYJAŚNIENIE
Dlaczego 5 sobót wynagradzających?
Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić
w serca dzieci
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach
ELEMENTY NABOŻEŃSTWA
1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia Św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca
lub wszystkimi.
Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak
i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta