Intencje Apostolstwa Modlitwy
O - Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli.
M - Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami.
ROZWAŻANIE:
GRUDZIEŃ. Przeżywamy Adwent. To czas, który przynosi nam radość oczekiwania na przyjście Jezusa Syna Bożego. To również czas czuwania. Na ołtarzu stojąca Roratnia Świeca oznacza tęsknotę Maryi za Jezusem, Którego przyniesie światu. My też czekamy na Ciebie Pana… i w tęsknocie wołamy: Niebiosa spuście rosę, niech się otworzy ziemia, niech zrodzi Zbawiciela… I w ciszy modlitwy, pokuty, przemiany gruntownej swego życia - oczekujemy na Cud Nocy Betlejemskiej.
Do tego wydarzenia przygotowuje nas Prorok Adwentowy św. Jan Chrzciciel, który w mocnych słowach nawołuje do nawrócenia; Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Te słowa kierował nie do najgorszych, lecz do wszystkich i do mnie również. Oznacza to, że największe wydarzenie świata, jakim jest Boże Narodzenie, należy przeżyć dojrzale: umieć radować się nie tyle z dekoracji świątecznej, nastroju, ale przede wszystkim z Bożego Narodzenia, bo ta radość jest z Boga samego, Który przybrał postać Człowieka, by nieustannie być z nami i żebyśmy my promieniowali Nim na innych ludzi swoim życiem. Bez żywej wiary, na święta prawdopodobnie pozostaniemy tylko na gwiazdce czyli na prezentach, dekoracji: choince, stajence, żłóbku – ale bez Jezusa. Będziemy adorować siebie, bez świadomości iż Bóg wkracza w dzieje ludzkości, wkracza konkretnie w moje życie.
W naszych rozważaniach po światło, umocnienie we wierze, po mądrość idźmy do Maryi, wszak Ona na świat nam Boga przyniosła i na ziemi wśród łez nowe dni zajaśniały… Ona - Gwiazda nasza Polarna na firmamencie zatknięta, kiedy noc czarna – Niepokalanie Poczęta. Z Nią podążajmy adwentową drogą do Betlejem. Z Nią nigdy nie zbłądzimy. Pierwsza sobota grudnia 2014 roku jest szczególnym dniem, bowiem jesteśmy w przededniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia) oraz – 160-lecia ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Wielki to Dar Nieba i powód do wielkiej wdzięczności Bogu za ten Dar, bo Niepokalana zdeptała głowę węża – pogromiła szatana.
Dlatego w naszym dzisiejszym rozważaniu, zatrzymajmy się przy Niepokalanej i przypomnijmy sobie Jej prośbę w objawieniach fatimskich. Matka Boża prosiła o nabożeństwa 5-ciu pierwszych sobót miesiącach wynagradzających za grzechy, którymi ludzie obrażają Jej Niepokalane Serce. Oto one:
1. obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. przeciw Jej Dziewictwu
3. przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki
5. bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.
Elementy nabożeństwa: spowiedź św. i Komunia św., Różaniec wynagradzający, 15-to minutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi lub jedną tajemnicą. Bóg przez Niepokalaną otworzył przed ludzkością nowe drogi. Od nas zależy jak potoczą się losy świata. Zatem, nieśmy przed Tron Boga, przez Serce Niepokalanej Matki, nasze modlitwy, krzyże, doświadczenia, dobre uczynki – by wynagradzać za grzechy ludzkości i błagać Boga o wstrzymanie kary, która wisi nad światem. Nie rańmy Niepokalanego Serca Matki własnymi grzechami i nie pozwólmy, by inni grzęźli w oparach grzechu. Różańcem, pokutą i miłością miłosierną ozłacajmy naszą drogę do Betlejem. Wtedy spotkamy tam Narodzone Boskie Dziecię, Jego Matkę i św. Józefa Opiekuna. I wraz z Aniołami i pasterzami będziemy mogli radośnie śpiewać: Gloria in exelcis Deo…
MATKA BOŻA WZYWA NAS
Oto niektóre prośby Pani z Fatimy
Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.
Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.
Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu
i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.
Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.
Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!
Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach
i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego
13 października 2013r. w Watykanie poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.
PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Drodzy nasi Przyjaciele!
Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie.
Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.
W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji
z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:
„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez
15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.
WYJAŚNIENIE
Dlaczego 5 sobót wynagradzających?
Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić
w serca dzieci
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach
ELEMENTY NABOŻEŃSTWA
1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia Św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca
lub wszystkimi.
Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak
i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta