"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota listopada 2014 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy



Intencje Apostolstwa Modlitwy

O - Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

M - Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.



ROZWAŻANIE:

LISTOPAD - miesiąc pamięci o naszych Zmarłych. W pierwszym dniu uroczystość Wszystkich Świętych. Przed nami Święci kanonizowani i anonimowi wszystkich czasów i narodów, także nasi polscy Święci ze Świętym Janem Pawłem II. Na Ich czele stoi Matka Najświętsza - Królowa Wszystkich Świętych. W listopadowym rozważaniu modlitewnym stańmy jak najbliżej naszej Matki i Królowej, bo Ona może nam najwięcej pomóc, wszak najwięcej otrzymała. Ją zapytajmy, co robić, by osiągnąć świętość, która jest przecież dla każdego. Z pewnością powie nam, że Pan Bóg bardzo nas kocha, że dla Boga każdy jest ważny, choć bylibyśmy przekonani, że już nikomu nie jesteśmy potrzebni. On jest z nami, gdy chorujemy, cierpimy z powodu samotności, rozpadu rodziny, krzywdy moralnej, wzgardy i niesprawiedliwości. Bóg pragnie, byśmy przez to wszystko uświęcili się. Maryja spełnia pośredniczącą rolę. Jako najczulsza z Matek nigdy nie zapomina o swoich dzieciach. Ona widzi w nas dużo dobra, dlatego nie pozwólmy owładnąć się beznadziejności, niemocy, złu.

     W listopadzie wspominamy naszych Zmarłych. Zatrzymujemy się nad grobami Najbliższych, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty i modlimy się. Czynimy to z miłością. Oto migawka z cmentarza – dla refleksji:
     Wczoraj widziałam Wielką Miłość … Szła cała w czerni. O bardzo smutnych oczach.
     Łzy spływały na policzki … Straciła męża… Zachwyciłam się Ich Miłością, która
     przekroczyła próg Ziemi i weszła w Wieczność. „Ślubuję Ci Miłość … i to, że
     Cię nie opuszczę aż do śmierci …”. Zobaczyłam Miłość, która ostała się mimo burz
     i wichrów i czas jej nie spopielił
. (Lidia Tomkiewicz).

     Tak! Na cmentarzach można spotkać Miłość: dzieci do rodziców, miłość małżonków, miłość do najbliższych, przyjaciół, do bohaterów narodowych - będziemy ich wspominać 11 listopada Cmentarze mówią, że tylko miłość się liczy i ta trwać będzie wiecznie. Ze Zmarłymi można się spotkać tylko w Bogu, poprzez łączność z Jezusem w Komunii św. Bez tej łączności, pozostaniemy tylko przy doczesnych prochach, przy kwiatach, zniczach, pełni egoizmu.

     Przy rozważaniu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę listopada, wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za bezmyślność i obojętność ludzi na sprawy najważniejsze. A najważniejszy jest Bóg i sprawy zbawienia ludzi. Światem natomiast zawładnął dziś pieniądz. To bożek, który zniszczył w człowieku wszelkie ideały, przesłonił istotne wartości bez których trudno uczciwie, dobrze żyć. I co najgorsze – przesłonił samego Boga. Chciwość, nienawiść, zazdrość, pycha nie pozwalają Bogu działać w człowieku i przez człowieka. Bóg przez takich ludzi nie przychodzi, gdyż oni Go odrzucają. Jawnie i publicznie szydzą z Boga, obrażają Najświętszą Matkę Zbawiciela. Dlatego trzeba wielkiej modlitwy pokuty i ofiary, by zrównoważyć zło. Potrzeba wynagradzania Jezusowi i Niepokalanemu Sercu Maryi za te wszystkie grzechy, którymi przesycony jest współczesny świat. Wynagradzajmy za nienawiść, która popycha do wojen, do mordowania chrześcijan, za grzechy popełniane w naszej Ojczyźnie na scenach teatralnych, na forum parlamentu, w urzędach, także w życiu rodzinnym, prywatnym. Różańcem błagajmy Niepokalaną Matkę, by zdeptała głowę węża, by przyszła nam na ratunek. Nie wypuszczajmy z naszych rąk Różańca, o co tak prosi Matka Boża we wszystkich objawieniach. Wsłuchujmy się w ”Głos Pani z Fatimy”, Która pragnie ratować grzeszny świat od zagłady. Mniej narzekajmy, a więcej módlmy się i dobrocią przemieniajmy świat. W tym miesiącu, nie zaniedbajmy obowiązku wzięcia udziału w wyborach do samorządów. Wybierajmy ludzi, którzy liczą się z Bogiem i naprawdę chcą dobra innych.

Dla Jego Bolesnej Męki – miej Miłosierdzie dla nas i całego świata

 


 

MATKA BOŻA WZYWA NAS

Oto niektóre prośby Pani z Fatimy



Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.

Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.

Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.

Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!

Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego 13 października 2013r. w Watykanie poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.


 


 

PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Drodzy nasi Przyjaciele!

Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie. Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.

W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez 15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.


WYJAŚNIENIE

Dlaczego 5 sobót wynagradzających?

     Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić w serca dzieci
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach


ELEMENTY NABOŻEŃSTWA


1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia Św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca lub wszystkimi.

Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
    
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta

 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej