"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota października 2014 r.

Wsłuchujmy się w Głos z Fatimy



Intencje Apostolstwa Modlitwy

O - Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

M - Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.



ROZWAŻANIE:

PAŹDZIERNIK. Skupmy się dzisiaj przy naszej Matce i Królowej Różańca świętego. Zechciejmy od nowa wsłuchać się w „Głos Pani z Fatimy” – Która mówi: Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata. Trwają wojny. Ojciec św. Franciszek mówi, że to jest III wojna światowa „w kawałkach”. A my twardo śpimy. Czekamy, by ktoś tę wojny wreszcie zakończył i by nastał upragniony pokój. Dlaczego są wojny?... Maryjo, Królowo Pokoju, jesteś Królową wszystkich serc, które biją na globie ziemskim i bić będą do końca świata. Tyle dusz nie zna jeszcze Boga, tyle dusz odrzuca Boga, ulega grzechom i nałogom. Tyle dusz dręczy niepokój z powodu czynionego zła. I to Zło zaczęło przebierać na sile i wylewać się na zewnątrz. Trwają wojny … Tymczasem Św. Maksymilian Kolbe woła: Trzeba cały świat podbić dla Niepokalanej. Stać się najdoskonalszym narzędziem w Jej rękach. Dla świata jest jeszcze ratunek: Boże Miłosierdzie – mówi św. Faustyna. A Matka Boża - Fatimska Pani podaje pas ratunkowy: Różaniec i prosi, byśmy przez tę modlitwę wnosili pokój najpierw do swoich serc, a potem nieśli go do środowisk, do miejsc pracy, do szkoły. Byśmy prosili o pokój dla całego świata. O cud przemiany myślenia dla tych, którzy przewodzą społeczeństwom i narodom, aby dbali nie tylko o własne interesy, ale o dobro wszystkich ludzi. Módlmy się za naszą Ojczyznę, o mądre rządy, o ład moralny.

     Błagajmy o cud opamiętania dla tych, którzy przypuścili straszliwy atak na niewinne dzieci, przez wprowadzenie do przedszkoli i szkół edukacji seksualnej. Straszna to duchowa zbrodnia. Pamiętajmy na Słowa Pana Jezusa, Który powiedział:
     Kto by stał się powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie,
     temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza
(Mt 18, 6).
Co na to społeczeństwo? Co na to rodzice dzieci? Obojętność i brak reakcji na zło – to już jest wielkie zło.

     Odkryjmy na nowo Różaniec, jego siłę i moc. Dziś szczególnie módlmy się za nauczycieli i wychowawców, którzy będą obchodzić swoje święto: „Dzień Edukacji”. Niech to będzie modlitwa upraszająca łaski Boże dla nich oraz dla dzieci i młodzieży, by Szkoła dawała radość z poszukiwania Prawdy i życia Prawdą: o Bogu, o otaczającym świecie i o człowieku. Z Maryją – Nauczycielką Pięknego Słowa, Opiekunką i Najlepszą Wychowawczynią – pomagajmy Polskiej Szkole zachować tożsamość, którą miała przez wieki.

     Błagajmy Różańcem o Łaski dla Papieża Franciszka i duchowieństwa, by w tym burzliwym świecie Kościół rozszerzał prawdę o Chrystusie, a głoszone Słowo Boże, by przenikało naszą teraźniejszość. Błagajmy, wołajmy o łaski, o Boży Chleb dla ludzi „sytych”, opływających we wszelkie dobra materialne, a nie liczących się z biednymi, by zrozumieli, że Nikt nie może dwom panom służyć… Nie można służyć Bogu i mamonie (Mt 6,24).

     Modlitwą różańcową wynagradzajmy Bogu obojętność ludzi na sprawy Boże, nienawiść i pychę. Wynagradzajmy Maryi za grzechy godzące w Jej Niepokalane Serce, które jest dla nas ratunkiem. W tajemnicach radosnych, polecajmy Jej nasze radości, w bolesnych przepraszajmy za zniewagi, bluźnierstwa przeciw Jezusowi i Jego Niepokalanej Matce, w tajemnicach światła – prośmy o światło łaski dla błądzących, a w chwalebnych dziękujmy za cud Zmartwychwstania i Dzieło Odkupienia. Wplatajmy w tajemnice różańcowe – nasze tajemnice życia. I to będzie nasz najpiękniejszy Różaniec.

     Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski.
     A Ty Bogu je zanieś połączone w Różaniec – Święta Panno Maryjo - pełna Łaski.

 


 

MATKA BOŻA WZYWA NAS

Oto niektóre prośby Pani z Fatimy



Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.

Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.

Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.

Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!

Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego 13 października 2013r. w Watykanie poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.


 


 

PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Drodzy nasi Przyjaciele!

Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie. Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.

W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez 15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.


WYJAŚNIENIE

Dlaczego 5 sobót wynagradzających?

     Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4. Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić w serca dzieci
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach


ELEMENTY NABOŻEŃSTWA


1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia Św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca lub wszystkimi.

Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
    
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta

 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej