Intencje Apostolstwa Modlitwy
O - Aby kapłani przeżywający trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.
M - Aby Kościoły w Ameryce Łacińskiej słały misjonarzy do innych Kościołów jako owoc misji kontynentalnej.
ROZWAŻANIE:
LISTOPAD. Na początku miesiąca przeżywamy uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH oraz wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Myślami przenosimy się wówczas poza świat materialny, widzialny i duchowo łączymy się z Świętymi i naszymi Zmarłymi, z którymi tworzymy jeden wielki Kościół, pełen tęsknoty za Bogiem. Zatrzymajmy się na chwilę przy Świętych. Można o nich powiedzieć, że są to szaleńcy Boży, którzy dali się porwać przez Bożą miłość, przez co stali się zdolnymi przemieniać rzeczywistość ziemską – w rzeczywistość Bożą. Do świętości powołani są wszyscy ludzie, bez wyjątku, a Źródłem świętości jest sam Bóg. O świętość trzeba walczyć, a największym wrogiem jest własny egoizm, który zamyka drogę na Boga i do drugiego człowieka. Stąd pokonanie egoizmu, to pierwszy krok do świętości. Świętość rodzi się w trudzie, cierpieniu, a to cierpienie połączone z Jezusowym Krzyżem - uświęca człowieka. Można pytać po co są święci? Święci - przekraczając bramę śmierci - zostawili po sobie jakby jasną smugę światła, która jest drogowskazem dla nas, a czasem może nawet wielkim znakiem zapytania i wyzwaniem rzuconym dzisiejszemu bezbożnemu, zagubionemu światu. Święci mają coś nam do powiedzenia przez swój styl życia, modlitwę. Są wzorami życia miłością, a przez miłość przymnażają chwały Bożej. Spełniają też rolę wstawienniczą u Boga; wypraszają łaski tym, którzy o nie proszą. Królową Wszystkich Świętych jest Matka Najświętsza. Prośmy dziś Matkę Bożą, naszych Patronów czy ulubionych Świętych, by nam pomogli dojrzewać do świętości. Niech będzie Bóg uwielbiony w swoich aniołach i w swoich świętych.
2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Cały ten miesiąc nabrzmiały jest szeptem modlitw za Zmarłych, częstymi odwiedzinami cmentarzy, wspomnieniami. Odczuwamy wtedy silniejszą łączność z bliskimi, przyjaciółmi, znanymi i nie znanymi, którzy już odeszli do Domu Ojca. Stojąc nad mogiłami, nie tyle skupiajmy uwagę nad ich wystrojem, ile na modlitwie, by pomóc duszom spłacającym kary w czyśćcu oglądać Boga w wiecznej szczęśliwości.
Życie ludzkie jest bezcennym i największym darem. Choć na ziemi przemija jego postać, to trwać ono będzie wiecznie. Nie wiemy kiedy nastąpi kres naszego życia, trzeba być zawsze gotowym na odejście, pamiętając na słowa Chrystusa: Czuwajcie, bo nie wiecie
w którym dniu Pan Wasz przyjdzie (Mt 24,42). Błogosławiona niech będzie w naszym życiu pamięć o tej prawdzie. Patrzmy realnie na cel swego życia, na Wieczność. Przesuwajmy punkt ciężkości ze siebie na Pana Jezusa, Który – jak Brama – łączy żywych i umarłych. Tylko w Nim, przez Eucharystię, możemy się spotkać z tymi, którzy już odeszli.
Wdzięczną pamięcią modlitewną obejmijmy naszych Bohaterów, którzy dla Ojczyzny złożyli dar swego życia. 11 listopada uczcimy kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Dzień Wolności, Dzień Zmartwychwstania Polski. Pamiętajmy o tych, którzy tę Wolność wywalczyli. Oni zostawili nam święty testament: BÓG – HONOR – OJCZYZNA. Za pogardę Ich poświęcenia dla Boga i Ojczyzny, za lekceważenie bohaterstwa, za tych, którzy dziś mówią, że „Polska – to nienormalność” - wynagradzajmy naszą większą miłością do Boga i Ojczyzny oraz modlitwą. Dzisiaj Polska potrzebuje WIELKIEJ MODLITWY!
Wypełniajmy prośbę Pani z Fatimy, by modlić się o nawrócenie grzeszników, i całych narodów do Boga. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi, obelgi, bluźnierstwa, którymi nasycony jest współczesny świat. I błagajmy Ją o ratunek, wołając:
Do Ciebie się cały świat ucieka, przez Różaniec Twej pomocy czeka.
Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie…
MATKA BOŻA WZYWA NAS
Oto niektóre prośby Pani z Fatimy
Módlcie się wiele.
Najświętsze Serce Jezusa i Maryi chcą wam okazać miłosierdzie.
Ofiarujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.
Módlcie się i umartwiajcie w intencji grzeszników. Wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.
Przyjdę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu
i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty.
Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.
Wreszcie Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!
Ważne wydarzenie
Ojciec św. Franciszek, widząc świat pogrążony w strasznych grzechach
i ściągający Bożą karę – widzi jedyny ratunek w Matce Najświętszej. Dlatego
13 października b.r. w Watykanie poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Połączmy się duchowo z Ojcem św. i odnówmy naszą praktykę Pierwszych Sobót. Na wzór Sługi Bożej Anny Jenke, która Orędzie Fatimskie przyjęła otwartym sercem i z gorliwością praktykowała nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – czyńmy podobnie.
W 2017 roku przypadnie 100-lecie od Objawień w Fatimie, a więc już niedługo do tego Jubileuszu. Jeśli ten czas komukolwiek z nas będzie dany przeżyć – to przeżywajmy go z żarliwością modlitwy i gorącymi pragnieniami, by ludzie rozpoznali Czas Łaski dany dla nawrócenie się do Boga. A wówczas Zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi w świecie, naszej Ojczyźnie i w naszych sercach.
PRAKTYKA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Drodzy nasi Przyjaciele!
Trwa Wielka Nowenna do Matki Bożej przed stuleciem Jej Objawień w Fatimie.
Dobrze będzie przypomnieć sobie Przesłanie Fatimskie; co Matka Najświętsza chce nam powiedzieć, o co prosić, zwłaszcza jeśli chodzi o praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca Dlatego przekazujemy pewne wyjaśnienia.
W Przesłaniu Fatimskim znajduje się prośba Matki Najświętszej, dotycząca nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W dniu 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się Łucji
z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone Serce. Maryja wówczas powiedziała:
„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa wciąż na nowo ranią. Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden Różaniec i przez
15 minut rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćczynienia”.
WYJAŚNIENIE
Dlaczego 5 sobót wynagradzających?
Chodzi o 5 rodzajów zniewag, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.
Oto one:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu
2. Obelgi przeciw Jej Dziewictwu
3. Obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu
4 Obelgi, obojętność, wzgarda, a nawet nienawiść, które chce się wpoić
w serca dzieci
5 Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach
ELEMENTY NABOŻEŃSTWA
1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (może być dzień, dwa wcześniej)
2. Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca, z intencją wynagradzającą
3. Różaniec wynagradzający – należy odmówić jedną część Różańca
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad jedną częścią z tajemnic Różańca
lub wszystkimi.
Anna Jenke, praktykowała nabożeństwo 5-ciu sobót miesiąca; nazywała je „Sobótkami”. Do tego przynaglała ją miłość do Matki Najświętszej i troska o losy świata. Żyła w czasach wojującego ateizmu i widziała jego skutki. Trwały wówczas prześladowania za wiarę, a światu zagrażała wojna. Anna czuła nadchodzącą karę Bożą, dlatego Ona jak
i grupa modlitewna, którą zorganizowała – praktykowały to nabożeństwo.
Po odejściu Anny do wieczności, Jej przyjaciele nie pozwolili, by „Głos z Fatimy”, przebijający się przez wierną Czcicielkę Matki Najświętszej Annę Jenke - umilkł. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke kontynuuje „Sobótki”, zachęcając do tej praktyki nowych ludzi. Niech potęguje się w nas gorliwość w ratowaniu świata, przez żarliwie modlitwy, zwłaszcza przez Różaniec, pokutę i dobre uczynki. Ten duchowy dar składajmy na ręce MATKI BOŻEJ - PANI FATIMSKIEJ, z prośbą, by go zaniosła przed Boga Tron.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica
s. Bernadeta