Pierwsza sobota marca 2007 r. |
O - Aby S³owo Bo¿e by³o coraz bardziej s³uchane,
mi³owane i wprowadzane w ¿ycie.
M - Aby odpowiedzialni za m³ode Ko¶cio³y nieustannie troszczyli siê o formacjê katechistów, animatorów i ¶wieckich zaanga¿owanych w s³u¿bê Ewangelii.
ROZWA¯ANIE NA I SOBOTÊ MARCA
Wielki Post - to czas, który z moc± przemawia do dusz ludzkich. Jezus Chrystus podejmuje za nas ludzi dobrowolnie - z wyboru - cierpienie i ¦mieræ na Krzy¿u. Stañmy pod Krzy¿em wraz z Maryj± - Matk± Jezusa i Odkupicielk± nasz±, z najsmutniejszymi Anio³ami Wielkiego Pi±tku, ze ¦wiêtymi, którzy tak¿e z wyboru oddali ¿ycie za Boga, za Polskê, za ludzi - i rozwa¿my V Tajemnicê Ró¿añca ¶w. - ¦mieræ Jezusa na Krzy¿u. Adorujmy i wynagradzajmy za grzechy, które by³y i s± przyczyn± odrzucania mi³o¶ci Boga do cz³owieka. Pro¶my gor±co, by Jezus da³ nam zrozumieæ jak potrzebne jest cierpienie, by staæ siê podobnym do Niego. Wykona³o siê - powiedzia³ On sam na Krzy¿u. Wszystko jest spe³nione w Nim - lecz ma siê jeszcze spe³niæ w nas. Jezus pragnie przed³u¿yæ w nas swoje zbawcze dzie³o, aby¶my byli wspó³pracownikami w dziele zbawienia dusz. Na Drodze Krzy¿owej Jezusowi towarzysz±: 30 srebrników - zdrady - szyderstwa - pojmania - cierniem koronowanie - wymiar niesprawiedliwego s±du - biczowanie i Ukrzy¿owanie. Historia siê powtarza. Jeste¶my ¶wiadkami jak wyznawcy Jezusa ¶wiadomie uczestnicz± w Jego Drodze Krzy¿owej, w Jego agonii na drzewie Krzy¿a, jak do¶wiadczaj± nies³usznych wyroków, wydawanych bez s±du, choæby ostatnio na Abpa St. Wielgusa, którego moralnie ukamienowano, wyszydzono i obdarto z godno¶ci. Jezus cierpi tak¿e w tych najmniejszych, bezbronnych istotach, jeszcze przed narodzeniem skazywanych na ¶mieræ. W parlamentach uchwala siê ustawy ¶mierciono¶ne. W tym miesi±cu przypada uroczysto¶æ Zwiastowania N.M.P. - ustalony „Dzieñ ¯ycia" - Broñmy ¿ycia! Modlitw± i pokut± wynagradzajmy grzechy dzieciobójstwa, samobójstwa i wszelkie zbrodnie. Jezus umiera w swoich braciach. A pod Krzy¿em Jego Matka, Bolej±ca, Cierpi±ca... prosi nas o Komuniê wynagradzaj±c±, o modlitwê ró¿añcow±, o pokutê za grzeszników, o nawrócenia dla ca³ego ¶wiata - dla Jego bolesnej Mêki...
Wielki Post, czas nawróceñ. W godzinie naszej modlitwy polecajmy Bo¿emu Mi³osierdziu przez Niepokalane Serce Maryi wszystkich b³±dz±cych, kpi±cych z Boga, z Niepokalanej Maryi Dziewicy, z wiary i wszelkiej ¶wiêto¶ci. Polecajmy nasz± Ojczyznê, by w niej zapanowa³ ³ad moralny, pokój, przyja¼ñ i ¿yczliwo¶æ. Zbawienie przysz³o przez Krzy¿....
Jezus nie przestaje cierpieæ i umieraæ w swoich braciach
- Pro¶my o ratunek dla polskich rodzin, by przetrwa³y trudne chwile i kryzysy ma³¿eñskie.
- By ¿ycie w wielu rodzinach alkoholików wróci³o pod ich dach.
- O ³askê ¶wiat³a i ¿al za dotychczasowe ¿ycie dla tych, którym trudno pojednaæ siê z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
- O dary Ducha ¦wiêtego dla spowiedników i rekolekcjonistów.
- O ³aski za po¶rednictwem ¶w. Kazimierza i ¶w. Józefa i innych ¦wiêtych z miesi±ca marca dla solenizantów naszych drogich, bliskich, znajomych.
- Za osoby z naszej wspólnoty - z TPAJ, których nawiedzi³o cierpienie, szczególnie za Janinê ze Szczecina, która prze¿y³a kilka ¶mierci najbli¿szych m³odych osób, za osierocone dzieci.
- O zdrowie dla chorych w naszych rodzinach, a tak¿e za ks. M. Drozdka, ks. Cz. Bartnika, za ciê¿ko chor± Halinê, za osoby samotne i opuszczone - by znale¼li pomoc i pociechê.
Intencja sta³a: Polecajmy Bogu sprawy beatyf. S³. Bo¿ej Anny Jenke, ludzi wspieraj±cych dzia³alno¶æ TPAJ, Ofiarodawców ¿yj±cych i zmar³ych, wszystkich Przyjació³ z TPAJ.
Orêdzie Fatimskie wzywa do nawrócenia
Wa¿± siê losy ¶wiata. W naszej Ojczy¼nie równie¿ trwa walka dobra ze z³em. Z³o odnosi najwiêkszy tryumf wtedy, gdy dobrzy ludzie zachowuj± postawê biern±.
Orêdzie Fatimskie skierowane jest konkretnie do mnie.
Dlatego praktykujmy nabo¿eñstwo pierwszych sobót miesi±ca.
„G³os z Fatimy" niech dociera indywidualnie do ka¿dego.
Chwal Matkê Naj¶wiêtsz± ró¿añcem, pokut±, postem, co miesiêczn± spowiedzi± i Komuni± ¶w. w I soboty, dobrymi uczynkami.
Doskona³y przyk³ad ws³uchania siê w „G³os z Fatimy" dali nam:
S³. Bo¿y Jan Pawe³ II i S³. Bo¿a Anna Jenke.
Wyja¶nienie:
Dlaczego piêæ sobót wynagradzaj±cych?
Chodzi o piêæ rodzajów zniewag, którymi obra¿a siê Niepokalane Serce Maryi.
Elementy nabo¿eñstwa