"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota lutego 2007 r.




Intencje Apostolstwa Modlitwy

O - Aby dobra ziemi darowane przez Boga wszystkim ludziom, były wykorzystywane roztropnie i zgodnie z sprawiedliwości i solidarności.
M - Aby rządy wszystkich krajów w duchu solidarności włączały się do walki z chorobami w III Świecie.


 

ROZWAŻANIE NA I SOBOTĘ LUTEGO

     Przeżyjmy w pełnej świadomości, w tym miesiącu, dwa święta Maryjne: Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), powszechnie nazwanym Matki Boskiej Gromnicznej i Najśw. Marii Panny z Lurd (11 lutego). Rozważając IV Tajemnicę Róż. - Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, nasze serca skupmy przy Maryi. Ona ofiaruje Bogu Ojcu swego Syna. A potem Syn ofiaruje sam Siebie na Krzyżu za nas grzeszników. Z Krzyża spływa na ludzkość zbawienie. W tym zbawianiu uczestniczy również Maryja, Która nieustannie wstawia się za nami do swego Syna i wyprasza nam pomoc, byśmy w wędrówce do Domu Ojca nie ustali, lecz doszli do celu szczęśliwie. Droga jest bardzo niebezpieczna; najeżona kolcami, szatan próbuje sprowadzić ludzi z dobrej drogi na złą, ukazując miraże szczęścia. W Maryi ratunek!

Sięgnijmy myślą i wyobraźnią do obrazu Stachiewicza i wśród mroków zimowej nocy zapatrzmy się w postać Tej, która światłością swej Osoby i blaskiem świecy osłania domostwa ludzkie przed napaścią i niebezpieczeństwem, przed groźnymi ognikami wilczych oczu. Uwierzmy i błagajmy Maryję, by nas wyrwała z drapieżnych szponów grzechu, by wypraszała nam łaskę wiary, w świetle której zobaczymy inaczej różne wydarzenia, niż świat liberalnych mediów je ukazują. Ona, Gromniczna, ze świecą w ręku idzie przez ten świat i widzi światła i cienie, cierpienie i ból. To wszystko zanosi przed Tron Boga Najwyższego, ofiarując w naszym imieniu i za nas, prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas ze względu na Jej Umiłowanego Syna. Razem z Nią błagaj my:

Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego...

Bóg w swoim Miłosierdziu odpowiada ludzkim wołaniom i posyła Maryję z Orędziem, by upomnieć ludzi, by nie obrażali Go strasznymi grzechami, by się nawracali, a przez to gotowali sobie szczęście już tu na ziemi, a potem w wieczności. W Lurd ukazuje się małej dziewczynce - Bernadecie Piękna Pani - Niepokalana i przekazuje jej polecenia dla świata, by ustrzec go od kary zagłady. Prosi: pokuty, pokuty, pokuty... To Orędzie Maryja przekazuje nadal za pośrednictwem Kościoła św. Jej Głos idzie przez świat, zechciejmy go słyszeć.

Po górach dolinach rozlega się dzwon. Anielskie witanie ludziom glosi on.
Ave. Ave, Ave Maryja - Zdrowaś, Zdrowaś, Zdrowaś Maryja.
(można zaśpiewać....)

Rozpoczynający się W. Post niech usposobi nasze serca do ofiarowywania Bogu modlitw, czynów pokutnych, dobrych uczynków - jako zadośćuczynienie za nasze grzechy i świata.

W naszych modlitwach prośmy:

- W Światowy Dzień Chorego polecajmy Bogu ciężko chorych: ks. M. Drozdka i Halinę K. także chorą Reginkę, Edwarda, Barbarę i innych chorych w naszych rodzinach i znajomych.
- Prośmy o zdrowie, o siły i moce ducha dla udręczonego Ks. Abp Stanisława Wielgusa.
- Prośmy za utrudzonych życiem, za Wiesławę i jej rodzinę, i za nasze rodziny.
- Za przyczyną Świętych Patronów Europy; Cyryla i Metodego - prośmy o powrót starego kontynentu do wiary w Boga i odrodzenie moralne narodów Europy.

Do wieczności odeszła śp. Maria Szpitman z Jarosławia - jedna z pierwszych członków "Sobótek", z czasów Anny. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie



Intencja stała: Polecajmy Bogu sprawy beatyf. Sł. Bożej Anny Jenke, ludzi wspierających działalność TPAJ, Ofiarodawców żyjących i zmarłych, wszystkich Przyjaciół z TPAJ.

"Pamiętaj w Różańcu o Polsce!" (prośba Anny J.)

 


 

Orędzie Fatimskie wzywa do nawrócenia

Ważą się losy świata. W naszej Ojczyźnie również trwa walka dobra ze złem. Zło odnosi największy tryumf wtedy, gdy dobrzy ludzie zachowują postawę bierną.
Orędzie Fatimskie skierowane jest konkretnie do mnie.
Dlatego praktykujmy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
„Głos z Fatimy" niech dociera indywidualnie do każdego.
Chwal Matkę Najświętszą różańcem, pokutą, postem, co miesięczną spowiedzią i Komunią św. w I soboty, dobrymi uczynkami.
Doskonały przykład wsłuchania się w „Głos z Fatimy" dali nam: Sł. Boży Jan Paweł II i Sł. Boża Anna Jenke.

 

Wyjaśnienie:

       Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
       Chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi.

  1. obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
  2. przeciw Jej Dziewictwu,
  3. przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  4. obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki,
  5. bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.

 

Elementy nabożeństwa

  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca
    Przed spowiedzią należałoby zrobić rachunek sumienia, biorąc pod uwagę swoje postępowanie w świetle tego, co obraża Niepokalane Serce Maryi. Zalecane jest odprawić spowiedź w pierwszą sobotę lub kilka dni wcześniej, w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag wobec Niepokalanego Serca Maryi. Można wzbudzić intencję podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.

  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca w sobotę
    Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.

  3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca
    Należy odmówić jedną część Różańca czyli pięć wybranych tajemnic.
    Po każdym „dziesiątku" należy odmówić następującą modlitwę:

    O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy,
    zachowaj nas od ognia piekielnego,
    zaprowadź wszystkie dusze do nieba
    i pomóż szczególnie tym,
    którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.


  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwsze soboty miesiąca.

 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej