"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota listopada 2006 r.




Intencje Apostolstwa Modlitwy

O - Aby na całym świecie położono kres wszelkim formom terroryzmu.
M - Aby dzięki połączonym wysiłkom ludzi wierzących i aktywnych członków społeczeństwa udało się usunąć nowe i stare przeszkody, uniemożliwiające rozwój kontynentu afrykańskiego.

 

ROZWAŻANIE NA I SOBOTĘ LISTOPADA

W ciszy i zadumie uklęknę z Matką Najświętszą, by rozważać Tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatrzymam się na chwilę i popatrzę na Maryję, Która przez cały czas towarzyszyła Synowi w Jego Męce i śmierci, trwała z Nim do końca. Przez Kościół została nazywana Współodkupiciełką. Śmierć Krzyżowa Jezusa nie była jednak zakończeniem Jego posłannictwa. Nie koniec na krzyżu ani w kamiennym grobie. Nie zna śmierci Pan żywota, chociaż przeszedł przez jej wrota. Jezus Zmartwychwstał! Alleluja! Radość wielka! To również dzień wesela dla Chrystusowej Matki. Ciesz się Królowo Anielska - wesel się Pani Niebieska. To także radość i nasza z powodu nadziei naszego kiedyś w Panu zmartwychwstania. Prośmy dziś Maryję, by przez Jej wstawiennictwo Chrystus i nam otworzył bramy niebios. By otworzył dla Zmarłych bliskich i dalekich, których w tym miesiącu wspominamy. Prośmy za tymi, którzy polegli za służbę Bogu i Polsce... znani nam - a także nieznani... Nasze modlitwy złóżmy na ręce Matce i Królowej. Razem z Nią uwielbiajmy i czcijmy Jezusa Zmartwychwstałego, wynagradzajmy za niewiarę ludzi w prawdę Zmartwychwstania, za lekceważenie Bożych prawd i przykazań, za eliminowanie Boga z miejsc publicznych pod pozorem wolności i tolerancji. Wynagradzajmy za bluźnierstwa przeciw Bogu, Matce Bożej, Kościołowi, za oszczerstwa rzucane na stan kapłański. Prośmy Maryję Matkę Miłosierdzia, by wylała zdroje łask na grzeszników, którzy o nie proszą i nie proszą.
     Wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa nadaje sens wszystkiemu co czynimy. Bez tej wiary nasze życie byłoby bezsensowne. Mówi o tym św. Paweł: A jeśli Chrystus nie Zmartwychwstał, wówczas nauka, którą głosimy staje się bez treści; bez treści jest także wiara nasza (l Kor 15.13). Zastanowię się też nad swoją wiarą, czy jest choć taka jak ziarnko gorczycy ?... Maryjo, Odkupicielko nasza, Błogosławiona jesteś, bo uwierzyłaś... uproś nam wszystkim wiarę żywą(„Idźmy tulmy się jak dziatki, do Serca Maryi Matki...)

Dziękujemy i prosimy

- Dziękujemy Ci, Boże za Cud, że naród Polski przetrwał w niewoli, że Polska wymazana z mapy Europy żyła w sercach Polaków.
- Za wszelkie dobro, które udało się osiągnąć dziś w Polsce, również za łaski osobiste.
- Chrystusowi Królowi oddajmy nasz Naród; miasta i wioski, rodziny i siebie samych.
- Matce Najświętszej oddajmy trudne i ofiarne życie wielu Polaków, którzy są wierni Bogu, Kościołowi, Ewangelii, oddajmy rządzących, robotników, rolników, utrudzone matki, ojców, nauczycieli, pracowników Służby Zdrowia, prawników, pracowników administracji, artystów, pisarzy i dziennikarzy - by wszyscy służyli Prawdzie i Dobru.
- Pod szczególną opiekę oddajmy Maryi dzieci i młodzież, by rozkwitali w Bogu, polecajmy Anię i Monikę i innych młodych ludzi emigrujących za granicę.
- Dziękujmy za otrzymane zdrowie Ireny i Marii, i polecajmy Bogu innych naszych chorych.
- Prośmy o pomoc dla Wiesławy w rozwiązywaniu trudnych spraw, także dla innych osób.
- O łaskę opamiętania dla rozbitych małżeństw, by zawróciły z tej bezsensownej drogi.

Intencja stała: Módlmy się za wszystkich Członków TPAJ, za Ofiarodawców wspierających duchowo i materialnie proces beatyfikacyjny Sł. Bożej Anny, o wieczną szczęśliwość dla zmarłych Członków TPAJ.

"Pamiętaj w Różańcu o Polsce!" (prośba Anny)

 


 

Orędzie Fatimskie wzywa do nawrócenia

Ważą się losy świata. W naszej Ojczyźnie również trwa walka dobra ze złem. Zło odnosi największy tryumf wtedy, gdy dobrzy ludzie zachowują postawę bierną.
Orędzie Fatimskie skierowane jest konkretnie do mnie.
Dlatego praktykujmy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
„Głos z Fatimy" niech dociera indywidualnie do każdego.
Chwal Matkę Najświętszą różańcem, pokutą, postem, co miesięczną spowiedzią i Komunią św. w I soboty, dobrymi uczynkami.
Doskonały przykład wsłuchania się w „Głos z Fatimy" dali nam: Sł. Boży Jan Paweł II i Sł. Boża Anna Jenke.

 

Wyjaśnienie:

       Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
       Chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi.

  1. obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
  2. przeciw Jej Dziewictwu,
  3. przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  4. obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki,
  5. bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.

 

Elementy nabożeństwa

  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca
    Przed spowiedzią należałoby zrobić rachunek sumienia, biorąc pod uwagę swoje postępowanie w świetle tego, co obraża Niepokalane Serce Maryi. Zalecane jest odprawić spowiedź w pierwszą sobotę lub kilka dni wcześniej, w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag wobec Niepokalanego Serca Maryi. Można wzbudzić intencję podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.

  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca w sobotę
    Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.

  3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca
    Należy odmówić jedną część Różańca czyli pięć wybranych tajemnic.
    Po każdym „dziesiątku" należy odmówić następującą modlitwę:

    O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy,
    zachowaj nas od ognia piekielnego,
    zaprowadź wszystkie dusze do nieba
    i pomóż szczególnie tym,
    którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.


  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwsze soboty miesiąca.

 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej