"SOBÓTKA"

 

Pierwsza sobota kwietnia 2006 r.




Intencje Apostolstwa Modlitwy

O - Aby we wszystkich krajach szanowano indywidualne, społeczne i polityczne prawa kobiety.
M - Aby Kościół w Chinach mógł wypełniać swą misje ewangelizacyjną ciesząc się pokojem i wolnością.

 

ROZWAŻANIE NA I SOBOTĘ KWIETNIA

       WIELKI POST. Przeżywajmy go w łączności z Matką Najświętszą oraz ze Sługą Bożym Janem Pawłem II - w I rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca. Przed naszymi oczyma niech stanie FATIMA. Przemówiło Niebo. Bóg okazał swoje Miłosierdzie światu, posługując się Matką Najświętszą, która zeszła na ziemię z polecenia Boga, wyciągnęła dobre dłonie i ukazała ratunek w swoim Niepokalanym Sercu. Wezwała do nawrócenia, do pokuty za rozliczne grzechy, by świat staczający się do zatracenia mógł być ocalony. Przez swoich wybrańców - dzieci, przynaglała do współdziałania wszystkich ludzi. Jednakże nie wszyscy ten „Głos" usłyszeli. Świat spotkała kara Boża: II wojna światowa, komunizm - ze swoimi strasznymi skutkami. Świat nadal jest głuchy, bo za dużo w nim decybeli współczesnej techniki; subtelny „Głos" z Fatimy nie może przebić się przez grubą skorupę zła. Pani z Fatimy podaje nam pas ratunkowy - Różaniec i prosi: „odmawiajcie go codziennie, aby wyprosić pokój dla świata". Jej słowa skierowane są do nas, do mnie, czy je słyszę? (..........)
       „Przyjdę prosić o Komunię św. wynagradzającą w I soboty miesiąca... Wreszcie moje Niepokalane Serce zatryumfuje" - powiedziała Pani z Fatimy. Odnowię dziś moje postanowienie, że chcę trwać przy Niepokalanym Sercu Maryi, chcę Jej wynagradzać za zniewagi, obelgi, bluźnierstwa. Pójdę z Nią Drogą Krzyżową Jej Syna aż na Kalwarię. Ona podprowadzi mnie do Wielkiego Tygodnia: Niedzieli Męki Pańskiej, Świętej Ostatniej Wieczerzy, 30 srebrników zdrady, pojmania, niesprawiedliwego sądu, aż do Ukrzyżowania Syna Bożego. Na tej ziemi, także polskiej ziemi. Za nas. Za mnie... Stanę przy Niej pod Krzyżem i będę przeżywać Misterium Zbawienia (może być jakiś śpiew.........................).
       Najłatwiej zobaczyć Krzyż na ramionach Jezusa, trudniej już u bliźniego, ale najtrudniej zobaczyć swój krzyż i uwierzyć, że może stać się moim zbawieniem. Trzeba prosić: Panie, abym w każdym cierpieniu fizycznym czy moralnym umiał(a) rozpoznawać i przyjmować Twój krzyż,, abym mógt(a) uczestniczyć w Twojej Męce dla zbawienia dusz. Matko Bolesna, bądź przy mnie blisko, gdy cierpię, bądź z tymi, których Ci polecam dziś w szczególny sposób (wymienię osoby...............). Oni tak bardzo cierpią fizycznie i duchowo, wyproś dla nich siły, łaski - a jeśli będzie taka wola Boża — to upragnione zdrowie.
       W Orędzie Fatimskie wpisany jest Ojciec Święty Jan Paweł II - Sługa Boży. Matka Najświętsza zapowiedziała cierpienie Papieża. I wkrótce po swoim wyborze stał się On celem ataków złego ducha. 13 maja 1981 r. zamach na Jego życie. I odtąd w pontyfikat Jana Pawła II zostało wpisane cierpienie. Bolesne zapowiedzi Pani z Fatimy spotkały się z gotowością przyjęcia cierpienia przez Papieża. We wszystkim Ojciec Święty był z Maryją - „Totus Tuus" i ofiarował swoje cierpienia w intencjach nawrócenia świata. Gdy 13 maja 1982 r. był w Fatimie podziękować Matce Bożej za ocalenie życia, wtedy poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób spełnił życzenia Pani z Fatimy. W rocznicę odejścia Ukochanego Ojca Św. do wieczności, odświeżmy te fakty na nowo. Odnówmy naszą gorliwość w praktyce Sobótek. Bo to jest Orędzie z Fatimy, które przez naszą Patronkę ANNĘ JENKE zostało natychmiast podchwycone i praktykowane. Naśladujmy Ją w tej gorliwości.

Intencja stała: Módlmy się za wszystkich członków TPAJ żyjących i zmarłych. Za "Koła" szkolne i młodzieżowe TPAJ, za Ofiarodawców wspierających duchowo i materialnie proces beatyfikacyjny Sł. Bożej Anny. O błogosławieństwo Boże w działalności Towarzystwa.

"Pamiętaj w Różańcu o Polsce!" (prośba Anny)

 


 

Orędzie Fatimskie wzywa do nawrócenia

Ważą się losy świata. W naszej Ojczyźnie również trwa walka dobra ze złem. Zło odnosi największy tryumf wtedy, gdy dobrzy ludzie zachowują postawę bierną.
Orędzie Fatimskie skierowane jest konkretnie do mnie.
Dlatego praktykujmy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
„Głos z Fatimy" niech dociera indywidualnie do każdego.
Chwal Matkę Najświętszą różańcem, pokutą, postem, co miesięczną spowiedzią i Komunią św. w I soboty, dobrymi uczynkami.
Doskonały przykład wsłuchania się w „Głos z Fatimy" dali nam: Sł. Boży Jan Paweł II i Sł. Boża Anna Jenke.

 

Wyjaśnienie:

       Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
       Chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi.

  1. obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
  2. przeciw Jej Dziewictwu,
  3. przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  4. obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki,
  5. bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.

 

Elementy nabożeństwa

  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca
    Przed spowiedzią należałoby zrobić rachunek sumienia, biorąc pod uwagę swoje postępowanie w świetle tego, co obraża Niepokalane Serce Maryi. Zalecane jest odprawić spowiedź w pierwszą sobotę lub kilka dni wcześniej, w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag wobec Niepokalanego Serca Maryi. Można wzbudzić intencję podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.

  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca w sobotę
    Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.

  3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca
    Należy odmówić jedną część Różańca czyli pięć wybranych tajemnic.
    Po każdym „dziesiątku" należy odmówić następującą modlitwę:

    O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy,
    zachowaj nas od ognia piekielnego,
    zaprowadź wszystkie dusze do nieba
    i pomóż szczególnie tym,
    którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.


  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwsze soboty miesiąca.

 

 


  • "Sobótki"
  • Archiwum "Sobótek"

    Powrót do Strony Głównej