Pierwsza sobota lutego 2005 r. |
O - Za chorych, aby otaczano ich troską i opieką lekarską odpowiadającą ich ludzkiej godności.
M - Za misjonarzy i misjonarki, aby coraz bardziej uświadamiali sobie, że jedynie w żarliwej miłości do Chrystusa można skutecznie przekazywać Ewangelię.
Miesiąc LUTY otwiera święto Ofiarowania Pańskiego, znane pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Wśród mroków zimowej nocy zapatrzmy się w postać Tej, która światłością swej Osoby i blaskiem świecy osłania domostwa ludzkie przed napaścią i niebezpieczeństwem ognistych "wilczych oczu". Ona, Matka i Królowa nasza, mocniejsza od kolumbryn szwedzkich, niech nas broni przed piętrzącymi falami zła, przetaczającymi się przez świat, i naszą Ojczyznę; byśmy nie zatonęli. Błagajmy, by nas wyrwała z drapieżnych szponów alkoholizmu, demoralizacji. Prośmy, byśmy nie byli obojętni na to, co dzieje się w naszej Ojczyźnie; jak ją niszczą, jak walczą z Bogiem i chcą zawładnąć duszami ludzkimi.
Wchodzimy w okres Wielkiego Postu - czas pokuty, który rozpoczyna się posypaniem głów popiołem, co oznacza przyznanie się do grzeszności, przemijalności, śmiertelności, potrzebującego Bożego miłosierdzia i pragnienia wewnętrznej odnowy. To czas zobaczenia obok siebie cierpiącego, samotnego, biednego pod względem materialnym i duchowym człowieka, czekającego na moją pomoc i to od zaraz. Chrystus nie przestał umierać w naszych braciach. On jest Miłością. Z miłości do nas idzie na Krzyż. Czy mogę być obojętnym na Bożą miłość? Wielki Post - to czas nawrócenia na drogę miłości przez Spowiedź św. i życie Eucharystią. Ojciec św. ogłosił Rok Eucharystii, by przypomnieć nam o wielkim darze, jakim jest Eucharystia, gdzie Chrystus daje się nam cały, z nami zamieszkał tu, dla Jego Boskiej chwały życie poświećmy Mu. W adoracji Najświętszego Sakramentu, (jeśli to możliwe, to w kościele, jeśli nie — to duchowo), gorliwością modlitwy obejmijmy Ojca św. Kościół św., naszą Ojczyznę, sprawy osobiste i najbliższych, nawrócenie na drogę wiary dla Ewy z Bielska-Białej i Renaty z Jarosławia, za ich strapionych rodziców. Modlitwą obejmijmy również naszych chorych, cierpiących w salach operacyjnych. W szczególny sposób polecajmy Miłosierdziu Bożemu ciężko chorą i bardzo cierpiącą Janinę z Radymna, także chorych przebywających w domach, by otrzymali pomoc i ulgę w cierpieniu. Módlmy się także za rozbite małżeństwa, a jest ich coraz więcej. Za młode pary, by żyły w związkach sakramentalnych; by łączył ich Chrystus a nie tylko związek cywilny. Za "dzieci ulicy", których jest coraz więcej, by odnalazły dom i prawdziwą rodzicielską miłość.
Dziękujmy też Bogu za wiele dobra, które było z naszym udziałem, jak np. za piękne spotkania opłatkowe, które odbyły się w Rzeszowie, Radymnie, Świdnicy, Jarosławiu i w wielu innych miejscowościach. W Świdnicy już po raz kolejny odbyło się czuwanie modlitewne tzw. Jerycho Różańcowe. W czuwaniach biorą udział setki ludzi. Modlitwa to wielka siła, to moc, która rodzi nadzieję, że Bóg odmieni smutny los naszej rzeczywistości. Jednakże trzeba się nam nieustannie nawracać i czynić dobro, jak nam podpowiada Sł. Boża Anna Jenke. Oto Jej słowa: "Dobroć w różnych wymiarach i życzliwość, uczynność, przyjaźń, ofiarność, delikatność - niech będzie przez nas realizowana na co dzień. W duchu miłości otwierajmy swoje serca na potrzeby naszych braci - wszystkich bliźnich i jeśli nie inaczej, to teraz modlitwą błagajmy i pomagajmy". To Jej jakby testament, który zechciejmy wprowadzać w życie, ponawiając go, zwłaszcza w lutym - w 29 rocznicę Jej odejścia do Pana.
Intencja stała: Módlmy się za wszystkich członków TPAJ żyjących i zmarłych. Za "Koła" szkolne i młodzieżowe TPAJ, za Ofiarodawców wspierających duchowo i materialnie proces beatyfikacyjny Sł. Bożej Anny. O błogosławieństwo Boże w działalności Towarzystwa.