.
Modlitwa o błogosławieństwo w życiu rodzinnym
przez wstawiennictwo Marii i Alojzego Ouattrocchich


Błogosławieni Luigi i Maria Beltrame Quattrocchi. Fotografia pochodzi ze strony: http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,62,luigi-i-maria-swiete-malzenstwo.html

     Błogosławieni małżonkowie Mario i Alojzy, którzy daliście nam piękny wzór małżeńskiego i rodzinnego życia, módlcie się za nami, abyśmy tak jak Wy potrafili zachować właściwą równowagę pomiędzy pracą zawodową, służbą bliźniemu i życiem rodzinnym. Pomóżcie nam, przytłoczonym tyloma obowiązkami, zapracowanym i zabieganym, znaleźć czas na to, co w życiu jest naprawdę ważne i zawsze umiejętnie rozeznawać, czemu powinniśmy poświęcać swój czas i uwagę.

     Pomóżcie nam właściwie wypełniać nasze rodzicielskie obowiązki i zawsze doceniać wartość wspólnie spędzanego czasu. Nauczcie nas dostrzegać potrzebę dawania świadectwa i dobrego przykładu naszym dzieciom. Obyśmy zawsze pamiętali, że wszystko, czego chcemy je nauczyć, musimy im pokazać własnym przykładem życia.

     Módlcie się, aby nasz rodzinny dom zawsze - tak jak Wasz - rozbłyskał Bożym światłem, aby każdy, kto do niego wchodzi, doświadczał miłości i rodzinnego ciepła.

     Módlcie się za wszystkie współczesne rodziny, aby pielęgnowały prawdziwe wartości i nie marnowały darów sobie powierzonych. Amen.

(GP)   

 

 

 

 

 

 

Tekst i modlitwa pochodzą z książki: Gabriela Pindur, „Wszystkie nasze dzienne sprawy. Modlitewnik dla rodzin”, Wydawnictwo Księgarnia Św. Jacka, 2009, str. 107-108. Książka zawiera informację: Za pozwoleniem Władzy Duchownej, Nr VI-2113/09, Katowice, dnia 6 kwietnia 2009r., +Gerard Bernacki, Wikariusz Generalny, ks. Grzegorz Olszowski, Kanclerz Kurii, ks. dr Jerzy Paliński, Cenzor.

 

 

 

 


Powrót do Strony Głównej