Życie za życie. Święta Joanna Beretta Molla

 

   Wstęp do polskiego wydania

W czasach gdy jest tyle ataków na niewinne życie ludzkie, a XX wiek przejdzie na pewno do historii jako wiek holokaustu zabijania człowieka w łonie matki, Kościół pokazuje nam wyjątkową postać Świętej Żony i Matki Joanny Beretta Molla. Ona pozostawiła całemu światu swoje najpiękniejsze przesłanie: uratowaną córkę Giannę Emanuelę. W dniu beatyfikacji Joanny Beretta Molla, 24 kwietnia 1994 roku,św. Jan Paweł II powiedział:

(...) Uwieńczeniem życia Joanny Beretty Molla (...) stało się złożenie ofiary z siebie, by mogło żyć dziecko, które nosiła w łonie i które dzisiaj jest tutaj z nami! (...) Macierzyństwo może być źródłem wielkiej radości, ale może także stać się źródłem cierpień, a niekiedy wielkich zawodów. Wówczas miłość staje się próbą, czasem heroiczną, która wiele kosztuje macierzyńskie serce kobiety. Dziś pragniemy uczcić (...) wszystkie te kobiety, które nie szczędzą siebie dla wychowania własnych dzieci. (...) kobieta, która jest zdecydowana żyć w zgodzie z własnymi zasadami, czuje się często głęboko osamotniona. Pozostaje sama ze swą miłością, której nie może zdradzić i której musi pozostać wierna. Jej przewodnikiem jest Chrystus, który objawił, jaką miłością obdarza nas Ojciec. Kobieta, która wierzy Chrystusowi znajduje potężne oparcie w tej właśnie miłości. Jest to miłość, która wszystko przetrzyma. Ta miłość pozwala jej wierzyć, że wszystko, co czyni dla dziecka poczętego, narodzonego, dorastającego czy dorosłego - czyni równocześnie dla dziecka Bożego.

Dziękujemy wam heroiczne matki, za waszą miłość niczym nie przezwyciężoną! Dziękujemy za heroiczne zawierzenie Bogu i Jego miłości. Dziękujemy za ofiarę, którą złożyłyście ze swojego życia.


Słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II są hymnem na cześć matek. To one są niekwestionowanymi obrończyniami życia, których dzisiejszy świat tak bardzo poszukuje i potrzebuje.

Krystyna Zając         
Nowy Sącz, 29 czerwca 2015
   

 

 

 

Wydanie polskie:

             
     Fundacja na Rzecz Rodziny Wielodzietnej im. św. Joanny Beretta Molla     
E-mail: sosrodzinie@gmail.com
    

 

 


  • Książki w języku polskim

    Powrót do Strony Głównej