M.T. Antognazza, Mario Picozzi, Antonio Rimoldi, Joanna Beretta Molla. Święta, która oddała życie za życie swojej córki. Fot. pochodzi ze strony: http://hurtpawel.pl/joanna-beretta-molla-swieta-ktora-oddala-zycie-za-zycie-swojej-corki-m-t-antognazza-mario-picozzi-antonio-rimoldi.html

 

   

Joanna Beretta Molla (1922-1962) została kanonizowana przez Jana Pawła II w 2004 roku. Była ona lekarzem medycyny, pediatrą i matką, była radosną kobietą, która kochała życie. Jeździła na nartach, kochała przyrodę, chodziła do teatru i lubiła dobrze się ubierać. Wywodząc się ze środowiska chrześcijańskiego, będącego prawdziwą wspólnotą, sprzyjającą formacji duchowej i radości, odkryła w sobie powołanie do życia rodzinnego. Poślubiła inż. Piotra Mollę i urodziła czworo dzieci, którym pragnęła przekazać model życia, oparty na miłości do Boga i bliźnich. Zmarła, wydawszy na świat czwarte dziecko, demonstrując w ten sposób "co oznacza życie przeżywane jako powołanie, co oznacza życie w małżeństwie, które stanowi radosną odpowiedź na wezwanie Pana".(Carlo M. Martini)

Książka, którą oddajemy w Państwa ręce uwzględnia wiele dotychczas nieznanych faktów, dokumentów i świadectw oraz materiałów gromadzonych przy okazji procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

       

 

 

 

Książkę można nabyć w Domu Wydawniczym "Rafael":

      Dom Wydawniczy "Rafael"      
ul. Grzegórzecka 25
31-532 Kraków
tel./fax (0-12) 422 08 09
e-mail: rafael@rafael.pl
www.rafael.pl

 

 


  • Książki w języku polskim

    Powrót do Strony Głównej